center
center

субота, 13 серпня 2016 р.

Форум "Кліматична освіта 2016"«Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.» (Б.Шоу)
Мабуть, кожен з нас коли-небудь обговорював питання глобального потепління, зміни клімату, забруднення навколишнього середовища. Зазвичай всі обурюються сучасним екологічним становищем , але на жаль, все закінчується лише на етапі розмов.
Саме з метою висвітлення теми зміни клімату у формальній та неформальній освіті,  поширенню екологічних ідей не тільки на словах, але й на практиці 10-12 серпня у м. Київ був проведений Форум «Кліматична освіта 2016». Організаторами  Форуму стали громадська організація “Колегія екологічної освіти “Світ освіт” та громадська організація “Український екологічний клуб “Зелена Хвиля”.
 Мені пощастило  стати однією  з понад 100 учасників та учасниць з  усіх куточків України. А  це вчителі загальноосвітніх шкіл, активісти та волонтери громадських організацій, працівники позашкільної та неформальної освіти, представники природоохоронних установ (заповідників, національних парків), представники Міністерств освіти та екології.
Науковці ділилися власним досвідом в галузі екологічних досліджень, активісти громадських організацій розповідали про залучення до екологічних проблем громадськості та місцевої влади, викладачі та вчителі ділилися власними практичними  порадами про те, як виховати дітей екологічно свідомими жителями планети Земля. Справжньою «родзинкою» заходу стала презентація посібника екологічних ігор «Граючи, змінимо світ». Учасники Форуму мали змогу побути в ролі учнів та протестувати кожну гру. Матеріал посібника та і весь Форум спрямований  донести до найменших жителів планети те, що екологічна ситуація та майбутнє Землі в наших руках. Кожна людина повинна розуміти, що зміна клімату – це не щось далеке і ніколи нас не торкнеться, а це те, що відбувається кожної секунди з нами: вимкнуте світло – заощадить електроенергію, закритий кран – воду, посаджене дерево – забезпечить свіжим повітрям. Учасники Форму, і я особисто, переконані, що  майбутнє нашої планети залежить від кожного з нас. Тому давайте мріяти про прекрасне майбутнє – зберігати сьогодні навколишнє середовище чистим – жити завтра на здоровій чистій планеті Земля!!
Вчитель початкових класів  Решетилівської  ЗОШ  І ступеня

Юлія Григоренко 

3 коментарі:

  1. Актуально та дуже важливо для сьогодення! Будемо чекати презентації посібника у колективі. Юліє Борисівно, Вам і надалі не втрачати інтерес до нового, успіхів та цікавих подорожей!

    ВідповістиВидалити
  2. Дякую! Дізналася, що кліматична освіта - це не тільки корисно, але й цікаво!

    ВідповістиВидалити