center
center

неділя, 27 вересня 2015 р.

25 вересня учні 2-А та 2-В класів побували на екскурсії в знаменитому на весь світ селищі Опішня, яке розкинулося на мальовничих пагорбах над Ворсклою. Старожили і жителі довколишніх сіл зазвичай називають це місце по-старому - Опішне. А відомо воно за рахунок свого неофіційного статусу столиці українського гончарства. В кінці 19 - початку 20 століття в Опішні працювали онад 1000 гончарів, вироби яких експортували майже на всі континенти світу. Кераміка Опішні стала своєрідним етнічним символом української культури, світовим брендом.
Учні дізналися, що опішнянські вироби- це особливі вироби з глини, вони відрізняються не тільки формами, але і розписами, нанесеню суміші глини та природних пігментів. За традицією дружини майстрів розписують горщики та глечики зображеннями квітів і тварин, що зустрічаються в Полтавській області.
Після екскурсії Національним музеєм гончарства та майстер-класів  по виготовленню гончарних виробів,  діти відвідали  с.Великі Будища. У 2008 році, в день великого християнського свята Різдва Пресвятої Богородиці, в сільському будинку культури села Великі Будища відкрито сільський музей українського весілля. До сьогоднішнього дня жителі села зберегли в своїй пам'яті місцеві народні звичаї і обряди, стародавні весільні пісні, які супроводжували урочистості весілля. В експозиції: весільне вбрання того часу (більше 50 років тому назад), меблі та предмети побуту, безліч вишитих рушників, сорочок та навіть скриня нареченої. Діти теж побували у ролі нареченої, нареченого та гостів весілля. 
Дорогою додому кожен віз не лише сувеніри для рідних, але й чудовий настрій та безліч позитивних емоцій.

Немає коментарів:

Дописати коментар